Uyku Danışmanlığı Sertifika Programı

Uyku Danışmanlığı Sertifika Programı

Uyku Danışmanlığı Sertifika Programı

by
1699 1699 people viewed this event.

Uyku Akademisi
UYKU EĞİTİMİ DANIŞMANLIĞI

MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMI

EĞİTİM 13-14 MART 2021 – SÜPERVİZYON:  29 MART 2021

“Uyku Eğitimi  Danışmanlığı” Meslek içi  Programının Amacı:

“Uyku Eğitimi” bebekli ve küçük çocuklu ailelere, ihtiyaç duyduklarında verilen bir ebeveyn eğitimi ve danışmanlığıdır. Uyku Eğitimi, psikoloji alanı dışından kişi veya kurumlar tarafından bebeğe uygulanabilecek bir metot değildir ve olmamalıdır. Bebekleri ile UYKU sorunları yaşayan ve bu konuda bir danışmanlık arayışı içerisinde olan ailelere, güvenli bağlanma, anne bebek ilişkisi, bebek ruh sağlığını ve bebeğin bireysel farklılıkları gözeterek aileye verilmesi gereken bir psiko-eğitim olduğundan, birebir aile ile bu konuda görüşebilecek tecrübesi ve MESLEKİ yetkinliği olan UYKU EĞİTİMİ danışmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Yurtdışında online verilen uyku eğitimi programları, bilindiği üzere aile ve bebeğin bireysel farklılıklarını gözetmeyen, pedagojik anlamda da hem yetersiz hem zararlı bilgilerle doludur. Eğitimimizin ana amacı, konu hakkında ortak bir mesleki dil ve beceri kullanımı ile, ailelere sanal ortamlardaki uyku koçluklarına kıyasla doğru bir destek, bebeklerinin ihtiyaçları doğrultusunda bir güven, danışmana da destek verdiği ailelerde bunlar hakkındaki bilgi uygulamalarda tam bir hakimiyet sağlayan bilgileri aktarmaktır.

Uyku Danışmanlığı süreci, bebeğin erken döneminde, aile ile danışmanı buluşturmada ve psikolojik destekte önemli katkıda bulunmaktadır.

Uyku Eğitimi Meslek içi Programının İçeriği:

 • Bazı bebekler neden uyku sorunları yaşarlar?
 • Aileler ne zaman Uyku Eğitimi vermeye ihtiyaç duyarlar?
 • Bebeklerde yaşanan uyku problemleri ve uyku bozuklukları nelerdir? Aileye ve bebeğe nasıl destek verilebilir?
 • Bebeklerin ve çocukların uyku düzenleri, rutin saatleri, uyku sayısı, uyku kalitesi ve şekli gelişim basamaklarına uygun olarak nasıl olmalıdır?
  • Ebeveynler bebeklerine hangi şartlarda ve nasıl bir uyku eğitimi vermeleri bilimsel olarak uygundur?
  • Uyku Metotları nelerdir? Karşılaştırmalı detayları nelerdir?
  • Ağlatmadan uyku eğitimi nedir? Pratikte nasıl verilir?
  • Uyku eğitimi Aile Danışmanlığı hangi süreçte ve nasıl verilir, hangi zamanlar daha uygundur?

0-3 yaş dönemi danışan ebeveynlerin size konu hakkında yöneltebilecekleri hastalık, büyüme atağı, regülasyon sorunları, diş dönemi, bakıcı faktörü gibi diğer pek çok sorunun yanıtları üzerinden geçilir. Süpervizyonlar ile bu bilgiler desteklenir.

* Grup eğitimi, erken yaş dönemi ile çalışan, bu yaş grubuna uygun destekleyici terapi eğitimleri olan, alanda tecrübeli psikoloji ve psikolojik danışmanlık mezunları için uygundur. Katılımcılara katılım belgesi verilecek ve süpervizyonlarını tamamladıklarında isimleri www.uykuegitimi.com platformunda “Uyku Akademisi Eğitmenleri” listesinde yayınlanacaktır.

 1. Gün Eğitim ( 13 MART 2021 )
 • Erken Dönem Aile Danışmanlığında Uyku Eğitiminin Önemi
 • Bebekler uyku eğitimine neden ihtiyaç duyar, hangi bebekler ve aileleri destek alan grup içerisindedir?
 • Danışma talepleri nasıl ve hangi zamanlamalarda oluşur? En erken ne zaman Uyku Eğitimi verilir?
 • Uyku eğitimi danışmanlığı ile birlikte verilen gelişimsel bilgiler nelerdir?
 • Neden ağlatmadan uyku eğitimi diğer uyku eğitimlerinden farklıdır? Popüler metotlar arasındaki ana ayıraçlar, konu hakkında kıyaslayıcı bilgiler nelerdir?
 • Danışmanlık süreci yüz yüze uygulamada nasıl işler?  Online danışmanlık verildiğinde süreç nasıl işler?
 • Uyku Eğitimi Danışmanlığında Uygulamaya giriş
 1. Gün Eğitim ( 14 MART 2021 )
 • Ağlatmadan Uyku Eğitimi Danışmanlığında Aile Bilgilerinin Alınması
 • Uygulamanın Anlatılması, İçeriği ve Adımları
 • Uygulamada duruma göre farklılıklar, farklı protokoller
 • Uygulama Örnekleri
 • Beklemeyen Durumlar ve Zor Vakalar
 • Gereken ek gelişimsel bilgiler (emzirme, diş dönemi, büyüme atağı, yürüme dönemi, ikizlerde uyku eğitimi…)
 • Video Gösterimi 

Grup Süpervizyonu

Zor vakalar ve uygulamalardan sorular, ihtiyaç duyulan bilgi desteği için 29 Mart 2021 tarihinde grup süpervizyon seansı düzenlenecektir.

Eğitmen                 :  Pedagog / Psikolojik Danışman Tansu Oskay

Eğitim Tarihi        :   13 – 14 MART 2021

                              Grup Süpervizyonu: 29 MART 2021 ( 3 saat )

Eğitim Saati          :  2 tam gün – 09:00 – 18:00

Eğitim Adresi       :  ZOOM MEETING

İletişim                  :  0541 9189033

email                    : info@uykuegitimi.com

*Tüm eğitim saatlerini eksiksiz tamamlayan katılımcılara ‘KATILIM BELGESİ’ verilecektir. Uyku Akademisi mezunu olarak www.uykuegitimi.com sitesinde isimleri yer alacaktır.

Eğitime başvuru için:

* Kesin kayıt sıralamasına göre kontenjan dahilinde grup katılımı tamamlanır. Katılımınız için ön koşul olan görüntülü ön görüşme için randevunuzu ve ödeme bilgilerini whatsapp veya eposta ile ulaşarak hemen alabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl kurulan Uyku Akademisi ve dijital mesleki platformu ile “Uyku Danışmanlığı” ve meslek içi eğitimler düzenlemeye başladık. Oluşum hakkında www.uykuegitimi.com u inceleyebilirsiniz.

Pedagog Tansu Oskay hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunun olan Tansu Oskay, çeşitli kurumlarda eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School”  adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ ni kurdu.

Uyku Metotlarını, Amerika Birleşik Devletleri’nde aldığı Uyku Eğitimlerini, Anne Bebek Psikolojisi ile birleştirdiği Bebekleri “Ağlatmadan Uyku Eğitimi”  Ebeveyn Danışmanlık Programı’nı geliştirdi.

Aile ve Çocuklara bireysel danışmanlık hizmeti vermekte, seminer ve projeler yürütmekte, kurumsal eğitim organizasyonlarda yer almakta, markalara, medya, sağlık, eğitim alanındaki kuruluşlara çalışmalarında danışmanlık desteği sağlamaktadır. Çocuk merkezli Oyun Terapisi, Gelişimsel Temas Terapisi, Satir Aile Modeli Aile Danışmanlığı, EMDR, Hipno Terapi, Psikodrama, Theraplay ve Jungien Kum Terapisi uygulayıcısıdır. Ebeveynlik ve çocuklar hakkında birçok gazete, dergi, portal ve blogda yazıları yayınlanmaktadır.

Pedagoji çalışmalarıyla tanınan Tansu Oskay’ın Türkiye’de alanında ilk uyku eğitimi kitabı olan “Uykusuz Anne Kalmasın – Ağlatmadan Uyku Eğitimi” adlı kitabı 2017’de, ikinci kitabı “Pozitif Ebeveynlik” 2020’de çıkmıştır. Ocak 2019’da www.uykuegitimi.com mesleki platformunu ve “Uyku Akademisi”ni kurmuş, uyku eğitimi konusunu psikoloji alanı dahilinde bir meslek birliği çalışmasına dönüştürmek için Türkiye’de ilk somut adımı atmıştır.

Belgelendirme:

Eğitim süreci sonunda Uyku Akademisi – Katılım Belgesi verilecektir.

Etkinliğe katılmak için iletisim@tansuoskay.com adresine eposta yollayabilirsiniz.

Register using webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Tarih ve Saat

2021-03-13 @ 09:00 to
2021-03-14 @ 18:00
 

Etkinlik yeri

Online event

Paylaş