Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunun olan Tansu Oskay, çeşitli kurumlarda eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School”  adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ ni kurdu.

Uyku Metotlarını Anne Bebek Psikolojisi ile birleştirdiği Bebeklere Ağlatmadan Uyku Eğitimi Programı ‘nı geliştirdi ve yürüttü.  Bağlanma Temelli Uyku Eğitimi üzerine olan bu yaklaşımına dair uzun yıllara ait danışmanlık ve eğitim tecrübelerini, Türkiye’de pedagoji alanında yazılmış ilk “Uyku Eğitimi” kitabı olan “Uykusuz Anne Kalmasın” kitabı ile ebeveynlere ve profesyonellere aktardı. Pedagog ve psikologlardan oluşan bir Uyku Akademisi oluşturdu, bebeklerin psikolojik gelişimi ve anne bebek bağlanmasına dair bilinçlendirme çalışmaları ve meslek içi eğitimler düzenledi.

Aile, Çocuklar, Bebekler ve Hamilelere yönelik bireysel danışmanlık, seminer ve projeler yürütmekte, EMDR terapisi, Oyun terapisi, Aile terapisi, Kum Terapisi, Hipnoterapi, Doğum Psikoterapisi, Psikodrama ve Bireysel Uyku Eğitimi üzerine seanslarını sürdürmektedir. Seminer ve Eğitim organizasyonlarında yer almanın yanında, markalara, medya, sağlık, eğitim alanındaki kuruluşlara, ebeveynlik ve pedagoji üzerine çalışmalarında danışmanlık ve sosyal sorumluluk destekleri sağlamaktadır.

Birçok Uluslararası Enstitünün Türkiye resmi temsilcisi ve lisanslı eğitmeni olan Tansu Oskay’ın, ebeveynlik ve çocuklar hakkında birçok yayın ve mecralarda yazıları yayınlanmaktadır. 2017 yılında çıkan “Uykusuz Anne Kalmasın-Ağlatmadan Uyku Eğitimi” adlı kitabının ardından, 2019 yılında bebekler için hazırladığı “İlk Uyku Kitabım” ve 2020 yılında da “Pozitif Ebeveynlik” adlı kitabı ebeveynler ile buluşmuştur.

Tansu Oskay, biri kız, diğeri erkek iki çocuk annesidir.

Sosyal Medya Hesapları